14-15 października br. odbyły się targi Antycovid Expo w Krakowie, na których nie mogło zabraknąć PIKSów – Punktów Indywidualnej Kontroli Sanitarnej. To flagowy projekt twórców domów smALLinclusive – firmy Diamond Module, pomagający w walce z pandemią koronawirusa. Promowanie profilaktyki jest ważne szczególnie obecnie, gdy obserwujemy znaczny wzrost zakażeń, a Polska znajduje się w tzw. żółtej strefie.

PIKSy w szybki i efektywny sposób – bo zaledwie w kilkanaście sekund – dezynfekują dłonie i obuwie oraz mierzą temperaturę ciała. To mobilne bramki, które można przenieść w inne miejsce, by dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, w zależności od potrzeb i okoliczności.

Podczas targów, na stoisku nr 81, uczestnicy mogli zobaczyć i skorzystać z dwóch urządzeń, w tym jednego przeznaczonego dla dzieci. PIKS zwraca na siebie uwagę dzięki żywej kolorystyce, która zachęca do skorzystania i jednocześnie zadbania o zdrowie najmłodszych. Postawienie bramki np. w placówce edukacyjnej (przedszkole, szkoła) to nie tylko zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, ale również profilaktykę oraz edukację na temat higieny oraz prawidłowych nawyków wprowadzanych w życie od najmłodszych lat.

Korzystanie z każdego z dostępnych modeli PIKSów jest dziecinnie proste.

Wystarczy:

  • Wejść na podest i stanąć w odległości ok. 30 cm urządzenia,
  • Ustawić wzrok na wysokości czujnika i odsłonić czoło oraz pozostać nieruchomo, aby urządzenie wykonało pomiar temperatury,
  • Zdezynfekować bezdotykowo dłonie,
  • Gotowe – można opuścić bramkę.